כנס מרחב דרום לדורותיו.
 
ב- 20 ביוני 2014 נערך במלון דן "גני אשקלון" כנס של בוגרי מרחב דרום לדורותיהם. כנס זה, כקודמיו במרחב צפון ומרכז, נערך במסגרת הפעולות לשימור המורשת המתבצעות ע"י עמותת  "מודיעין 10". היה זה כנס מרגש בו נפגשו חברים משכבר הימים, אשר שירתו במרחב לדורותיו ואם תרצו, הם אלו אשר עיצבו את ההיסטוריה של המרחב. הם אשר פעלו יחדיו כל אחד בגזרתו ובתקופתו, במלחמות ישראל וביניהן, במבצעי צה"ל ובביטחון השוטף. מפקדי המרחב, הקת"מים, "המדריכים המלווים" המזכירות, הנהגים, המתרגמים ואנשי המנהלה פעלו יחדיו ומן הראוי לציין את  "רוח האחווה והשיתוף" אשר ציינו את פעילותם, ורוח זו הועברה מדור לדור.
בארגון הכנס, כמו בתקופת השירות חברו יחדיו אנשי הועדה המארגנת בניצוח   יו"ר העמותה ל"הרים" את האירוע, החל מאיתור האנשים שלא היה פשוט כלל  ועיקר, והתוצאות  ניכרו בפועל.  לאירוע  הגיעו בין השאר  "אנשינו", המתגוררים  כיום בצ'כיה ובארה"ב, ומצאו לנכון להיענות לקריאה ולהתייצב למפגש. התייצבותם מעידה יותר מכל על המאמץ שהושקע למצוא את האנשים באשר הם, כאשר עם חלקם לא קוים כל קשר מזה עשרות בשנים. באירוע נכחו כ-150 משתתפים ובכללם מפקד היחידה  הסדירה, הסגל הבכיר שלה וקצינים אשר שירתו במרחב.
פתיחת האירוע הוקדשה למפגשי הרעים אשר הגיעו מכל קצוות הארץ. לאחר ה"איחוד מחדש" בירכו מפקד היחידה ע' ויו"ר העמותה גדי זהר על ייזום הכנס והביצוע המוצלח. במרכז האירוע עמד "פסטיבל" מספרי הסיפורים בהנחייתו של איש הטלויזיה והתיאטרון יוסי אלפי, בהשתתפות: אליעזר (גייזי) צפריר, יוסי לבקוב, קצינים בסדיר ובמילואים  והח"מ. כאן העלו המשתתפים סיפורי הווי מעבודתם ומן המבצעים שבוצעו במרחב דוגמת המבצע הייחודי לחיסולו של מפקד הפידאיון ברצועת עזה מצטפא חאפז. כ"סוכריה" מיוחדת הוקרן סרט בו כיכבו מספר נשים של קציני המרחב אשר הוסיפו אף הן מספר סיפורים פיקנטיים בהם תוארו האירועים במרחב מנקודת השקפתן. במשתתפות: גלילה זאבי, ליליק זקס, סימה בן-שושן, נעמי ארזי וצביה סימון.
מרחב דרום שהיה פרוס על פני שטחים נרחבים בהיותנו "אימפריה", כלל בתקופות שונות בסיסים בבאר שבע, אילת, חברון, קציעות, אל-עריש, קנטרה אבו רודס ופאיד, ועובדה זו באה לידי ביטוי בתכנים השונים של האירוע. פריסה זו, אליה התלוו הנסיעות הבלתי נגמרות במרחבי הנגב וסיני יומם וליל, תרמה לא מעט לרוח הצוות ולסיפורי ההווי שדומה כי לו היה המפגש מתמשך ימים רבים הם לא היו נגמרים, כי את "המנגינה הזו אי אפשר להפסיק". בתום האירוע התפזרו המשתתפים איש ואישה למקומותיהם, כאשר הם נושאים עמם זיכרון של מפגש נוסטלגי ומרגש "עם טעם של עוד".
מן הראוי להוסיף, כי אותה רעות מופלאה היא אשר יזמה והקימה את עמותת "מודיעין 10" לפני למעלה מ-15 שנים. אסיים בקריאה למשתתפי הכנס אשר אינם נמנים על חברי העמותה למלא את הטפסים שהועברו אליהם ולהצטרף לפעולותינו.
יגאל סימון