הקמפוס השנתי של העמותה חנה השנה באשקלון ושילב את מורשת ישראל, אקטואליה ומורשת היחידה. הקמפוס הוקדש לחברנו גדי ליברמן ז"ל שנפטר כמה ימים לפני הקמפוס ואמור היה להשתתף בו ואף להציג נושא מסויים כפי שיסופר בהמשך.        
פתחנו את הקמפוס בביקור באתר הפרדסנות ברחובות והתוודענו לתפקיד החשוב של פרדסי פרי ההדר בחקלאות ובכלכלה של המדינה הצעירה. למדנו שתפוזים לא גדלים על המדף בסופר... מאוד מומלץ לביקור עם הילדים והנכדים.
באתר פגשנו את ד"ר זאב זיוון שהדריך אותנו בעקבות אנצו סירני, חלוץ, ציוני ולוחם שצנח באיטליה במלחמת העולם השניה נתפס והוצא להורג בדכאו ב 18 נובמבר 1944. ביקרנו בתחנות חייו ברחובות, גבעת ברנר ובית העלמין וסיימנו בישוב שנקרא על שמו – נצר סירני. לסיור הצטרף נכדו של אנצו - חיים קונפינו שסיפר על משפחת סירני המופלאה.
את הערב פתחנו בדברים לזכרו של גדי ליברמן ז"ל שהיה מותיקי היחידה, בקבוצת המייסדים של העמותה ומי שתמך כלכלית בהוצאה לאור של כתבי העת שלנו "הקתמון".
חברנו סמי ברק-מוצפי הפליא בתיאורים על פעילות היחידה בסיני לאחר מלחמת ששת הימים במסגרת יחידה 98 שהפכה למרחב סיני והתקיימה כשנתיים. ניסיון ייחודי של היחידה בסיכול ריגול מצרי ופח"ע ברחבי סיני שעבר בהמשך לשב"כ.
היום השני היה יום של חיבור אל תקופת התנ"ך ומלכי יהודה. ד"ר סהר גנות הדריך אותנו באתר שהוא חופר בו כבר כמה שנים-תל לכיש. ביקור מרתק שהמחיש לנו את תקופת מלכות יהודה, מרד חזקיהו וכיבוש הארץ בידי סנחריב מלך אשור. האתר בתהליכי שידרוג  ובקרוב יפתח בו מרכז מבקרים-מאוד מומלץ לחזור ולבקר.
במקום שבו אמור היה גדי ז"ל לספר על חלקו במבצע "סמוע" ב 13 נובמבר 1966 קרא נתן רום את מה שהכין גדי ולא הספיק. התרגשנו מאוד.
ארוחת צהריים גורמה הוגשה בבית כנסת באשקלון. רק העמותה יודעת לארגן ארוחה כזו ותודות לידידנו ראובן סווארי.
אחרי קבלת שבת וארוחת ערב ארחנו את תא"ל (מיל) שלום הררי שהרצה על רצועת עזה כמוצב קדמי של איראן. הרצאה מרתקת שגרמה לכמה מאיתנו נדודי שינה..
הבוקר האחרון החל בביקור בשדרות ותצפית על צפון הרצועה בהדרכתו של שלום הררי. התרשמנו מהמערך הצבאי והמודיעיני שהוקם סביב הרצועה, מהקרבה המידית לשדרות אך גם מהפיתוח המסיבי של העיר.
בהמשך היום חבר אלינו ד"ר זאב זיוון שהוביל אותנו ב"ארץ גבעתי" במלחמת העצמאות. למדנו על הקרבות הקשים בח'ירבת מאחז, בבית עפא, מצודת יואב וסיימנו בבית העלמין בקיבוץ נגבה. 
בקמפוס השתתפו 67 חברות וחברים שנהנו ממזג אויר מעולה, חברה טובה ותוכן מגוון. מי שלא בא-הפסיד!
עוד קמפוס מוצלח ובינתיים חוזרים לפעילות השוטפת.
קמפוס 2019 - בסימן איזור הדרום - 4 - 6 אפריל 2019